ÖZEL
TÜRKKOL GÜVENLİK

02/01/2014 TARİHİ İTİBARİYLE İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZDAN FAALİYET İZİN BELGEMİZİ ALMIŞ BULUNMAKTAYIZ. MİLLETİMİZE HİZMET ETMEKTEN ONUR DUYACAĞIZ. ÖZEL TÜRKKOL GÜVENLİK
          

         

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

FİZİKİ GÜVENLİK

ELEKTRONİK KORUMA GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI BELGELERİMİZ Ç.ORTAKLARIMIZ NEDEN TÜRKKOL? İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM
            

FİZİKİ GÜVENLİK

1- BİNA VE ÇEVRE KORUMA

Önemli bir TESİSİN / YAŞAM ALANININ  ve eklentilerinin çevre güvenlik sistemleri, kontrol noktaları, aydınlatma ve alarm sistemleri, teknolojik cihazlar ve koruma personeliyle güvenliğinin kesintisiz, 24 saat, sağlanması ve kontrol altında bulundurulması amacıyla yapılan koruma faaliyetleridir. Tesis korumanın amacı, önemli bir tesisin giriş ve çıkış noktalarını kontrol altında tutarak, sabotaj, silahlı-bombalı saldırı, hırsızlık, soygun, boykot, direniş ve benzeri dış tehditlerden binayı, alt yapıyı ve tesis çalışanlarını korumaktır

Tesis koruma organizasyonu 3 ana çemberle yapılmalıdır:

Dış çember

Orta çember

İç çember

Koruma çemberlerinin temel amacı dış cepheden gelecek saldırıları ve her hangi bir tehdidi kademeli olarak dış ve orta halkalarda önlemek ve iç halkaya ulaşmadan yok etmektir. Önemli tesise ait koruma organizasyonu iç, orta ve dış halkalarda görev alan personel ile fiziki ve teknolojik güvenlik cihazlarıyla birlikte yürütülmelidir.

2-YAKIN KORUMA (VİP-CİP KORUMA)

Önemli  kişinin  ikametgâhında, çalışma ofisinde veya dışarıda araçlı veya yaya olarak yapacağı planlı ya da ani gelişen programlarında  teknoloji ve fiziki önlemlerle kesintisiz bir şekilde vücut, eşya ve ulaşım güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan her türlü koruma faaliyetleridir. Yakın korumanın amacı,önemli kişiyi ölümlü ve yaralamalı saldırılar, kazalar, adam kaçırma ve suikast gibi tehditlerden; önemli kişiye yönelik sözlü taciz, fiili saldırı, toplum önünde utandırıcı tutum, tavır ve davranışlardan korumaktır.

Yakın Koruma Görevlisinin Sahip Olması Gereken Özellikler Şunlardır;
Yakın Koruma, VİP Güvenlik Eğitimi;
İnsan Analiz Etme Özelliği;
Adab-ı Muhaşerat Kuralları;

AYRICA;
Göreve gelmeden önce yeteri kadar uyumalı göreve zinde ve sağlıklı olarak gelmelidir. Görevini en iyi şekilde yerine getirebilmek için yeterli fiziksel dayanıklılığa sahip olmalıdır. Olası tehditlere karşı hazırlanmış plan hakkında yeterli bilgi sahibi olmalıdır. Görevde kullanılan teknolojik yazılım ve donanım hakkında güncel bilgi ve tecrübesi olmalıdır.

3-TOPLULUK (Maç-konser-festival-etkinlik)

İnsanların bir amaç çerçevesinde birlikte bulunduğu toplu organizasyonlarda ;

Organizasyon yetkililerinin ihtiyaç duyacağı modern güvenlik sistemleri ve  özel güvenlik personeliyle güvenlik ihtiyacını karşılayıp ; Genel asayişin sağlanması , davetsiz misafirlere ya da istenmeyen maddelere karşı davetiye giriş kontrolü , konuk yönlendirme , kalabalık kontrolü veya sergilenen ürün ya da eserlerin korunması amacıyla gerekli tedbirleri almak için yürütülen koruma faaliyetidir. 

HİZMET ALANLARI

Fuarlar
Konserler
Seminerler
Özel Toplantılar
Açılış ve Davetler
Kültür Sanat Etkinlikleri
Toplu Geziler

 

Adres : Kültür Mh. Kızılırmak Cd.
                No: 12/6 Kocatepe / ANKARA

E-mail : info@turkkol.com.tr
               eser@turkkol.com.tr  
+90 312 417 17 34

Copyright (c) 2013 Türkkol Ltd. Şti.